rezerwacje stolików oraz noclegów: kontakt@jaszowianka.pl
marketing, imprezy: marketingjaszowianka@wp.pl
Ustroń - Jaszowiec, ul. Wczasowa 22

rezerwacje stolików oraz miejsc noclegowych: 607 453 499
marketing, imprezy okolicznościowe: 570 047 700
kierownik restauracji: 607 453 499

 
Trójwieś Beskidzka
 
 
Tam, gdzie bryndza się wczasuje i nad ludźmi góruje. Jaworzynka, Istebna, Koniaków to miejscowości, które nie są rozsławione wśród miejscowości turystycznych i dzięki temu można odnaleźć tam spokój. Beskidzka Trójwieś ma niezwykłe atrakcje do zaproponowania, które przeniosą nas w niesamowite krainy ... Miejscowe przysłowie głosi: "Koniaków hekluje, Jaworzynka haftuje, a Istebna plotkuje".

Koniaków – tutaj szydełkowanie stało się dla kobiet sposobem na życie ... dziergały i sprzedawały obrusy, serwety, a nawet ślubne suknie, a kilka lat temu pojawiły się koronkowe stringi. Rozpoczęła się prawdziwa burza ... (wizyta w Muzeum Koronkarstwa). Koniaków prócz koronek proponuje Ochodzitą – górę z której ma się wrażenie, że dotyka się nieba. Z niej roztacza się z jedna z najpełniejszych panoram górskich w całych Beskidach Zachodnich.

Istebna – tutaj przeniesiemy Państwa w podróży w czasie w XIX wiek ... zwiedzimy Kurną Chate Kawuloka, gdzie posłuchamy opowieści o tym jak to żyło się dawniej i posłuchamy gry na różnych instrumentach pasterskich. A kiedy dopadnie Państwa głód wrażeń i jedzenia, to zaspokoimy go w Karczmie u Ujca.

Jaworzynka – a tu przejdziemy razem z Państwem na nogach cały Układ Słoneczny. Ścieżka ma 12 km, prowadzi wzdłuż spacerowego szlaku imienia słynnego himalaisty Jerzego Kukuczki (1948-89, pochodził z Beskidzkiej Trójwsi, zginął przy próbie przejścia południowej ściany Lhotse). Wędrując po Układzie Słonecznym wstąpimy do Muzeum Regionalnego "Na Grapie", gdzie zobaczymy jak żyli beskidzcy górale. Następnie zabierzemy Państwa zagranice do Czech i Słowacji ... Każdy z uczestników wycieczki będzie miał możliwość w jednym momencie znaleźć się w Polsce, Czechach i Słowacji kiedy stanie na Trójstyku – miejscu granic trzech Państw.

Więcej informacji:
www.istebna.eu

 

 
 
Atrakcje w okolicy
 
Dream Park Ochaby »

Extreme Park »

Góra Czantoria 995m. »

Góra Równica 885m. »

Leśny Park Niespodzianek na Zawodziu »

Letni tor saneczkowy na szczycie Czantorii »

Miasto Cieszyn »

Miasto Wisła »

Park Dinozaurów Ustroń »

Park Linowy na szczycie Równicy »

Park Przygoda w Wiśle »

Polanka pod Czantorią »

Staw kajakowy, rowery wodne »

Trójwieś Beskidzka »
 
Szybki kontakt
 
tel. 607 453 598
tel. 607 453 499
e-mail: kontakt@jaszowianka.pl
 
 

 
 
 Karczma Jaszowianka     |     Oferty specjalne     |     Noclegi w Ustroniu     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt z nami


WWW Design 2012. This page was created by Łukasz Staniek. Projektowanie stron i pozycjonowanie - Spider Design.
All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.